Vybavení

1. únor 2016

Fotobatoh Lowepro Flipside 400 AW - uživatelská recenze

BY:

S přibývajícím vybavením jsem začal řešit problém kam to všechno nacpat a zároveň, aby to bylo bezpečné před kapesními zloději. Nějakou dobu jsem hledal na internetu a pak padla volba na tento fotobatoh Lowepro Flipside 400 AW.

  • batoh_01
Při trošce snahy se dá na internetu pořídit za rozumnou cenu. Vyrábí se dvě barvy - černý a zeleno-černý. Zvolil jsem zelenou, protože na ní není tolik vidět špína.
  • batoh_02
Batoh s vybavením a stativem váží něco okolo 10kg a tak jsem byl zvědavý, co vydrží. Používám jej cca 2roky intenzívně a zatím musím říci, že mne mile překvapil. Švy drží a nepářou se, svrchní materiál dobře odolává i proti odření (občas se prodírám hustým houštím, nebo se protahuji úzkou průrvou mezi skalami). Záda batohu jsou vypolstrovaná a chráněná síťovinou, takže se tolik nepotíte. Jediné, co je celkem neprakticky řešeno, je hrudní popruh. Ten je vedený v kolejničkách na rameních popruzích a občas vypadává (až jsem ho ztratil při putování za Krvavým Měsícem). Stativ nosím v látkovém obalu zavěšený na ramením popruhu batohu a fixovaný bederním popruhem, aby při chůzi neplandal.
  • batoh_05
Přístup k objektivům a foťáku je řešený ne zepředu, jak je zvykem, ale ze strany zad. Pokud tedy potřebujete vyměnit objektiv a nechce se vám batoh sundávat, tak pouze vyndáte ruce z rameních popruhů a batoh (pokud jej máte fixovaný na těle bederním popruhem) otočíte dopředu a můžete záda otevřít. Já však radši batoh sundávám a položím jej někde na bezpečné místo (aby se někam nezvrhnul) a pak teprve vyndávám objektivy. Přístup přes záda je docela praktická pojistka proti vykradení batohu osobou stojící za vámi a kvůli tomu jsem jej taky kupoval.
  • batoh_08
Do přední kapsy se vejde Nodal Ninja v obalu a nějaké ty potřeby okolo fotografování (toaletní papír, štěteček na objektiv, náhradní baterie, čelovka, utěrka, papír a tužka, nějaké ty filtry) ale není velká a tak nepočítejte s prostorem pro náhradní oblečení, nebo vak na vodu.V přední kapse nic důležitého nenosím (až na Nodal Ninja adaptér a ten je docela veliký a snad to poznám, kdyby ho někdo chtěl vytáhnout).
  • batoh_06
Batoh je celkem jednoduché konstrukce. Hlavní kapsa na zádech je vyztužená, vypolstrovaná se stavitelnými polstrovanými přihrádkami na suchý zip, takže si vnitřní prostor můžete rozdělit tak, jak potřebujete.
  • batoh_03
Batoh má integrovanou kapsičku pro zavěšení stativu , ale docela tam plandá a pokud se někde prodíráte, tak nekrytý stativ docela trpí. Ze začátku jsem používal, ale když jsem si koupil novo Gitzo hlavu, tak stativ nosím v obalu. Batoh také má dvě boční kapsy (využívám na lahev s pitím a tatranky). Nahoře jsou dvě poutka, kam se dá připnout srolovaná větrovka.
  • batoh_04
A co mne opravdu potěšilo, je integrovaná pláštěnka přes batoh, takže když mne venku chytne déšť, nepropadám tolik strachu o objektivy a fotoaparát.
  • batoh_07
Pokud bych měl závěrem batoh zhodnotit, tak musím říci, že jsem naprosto spokojený a batoh splňuje mé očekávání pro tahání mého fotovybavení na jednodenní toulky přírodou. A kdybych vyrazil na vícedenní toulky, tak bych si místo tohoto batohu vzal speciální vypolstrované kapsy na fotovýbavu, které se dají přibalit do krosny.